Tablica koło Obszar roboczy 1

Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. Macieja Rataja
w Tomaszowie Lubelskim


Zapraszamy!

 

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko…

JP2 100rocznica     18 maja 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, czyli św. Jana Pawła II.
Papież Polak, uznawany za największy autorytet moralny współczesnych czasów, zapisał się złotymi zgłoskami w historii Kościoła, świata i Polski.

Niech setna rocznica urodzin będzie okazją do tego, aby na nowo odkryć bogactwo jego nauczania oraz wyjątkowość trwającego ponad 26 lat pontyfikatu.

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie– te optymistyczne słowa Jana Pawła II nabierają szczególnego znaczenia w obecnym, trudnym dla wszystkich czasie.

Z ogromnego bogactwa wypowiedzi, nie sposób przytoczyć wszystkie popularne cytaty, uniwersalne wskazówki, czy złote myśli naszego rodaka, które mimo upływu czasu są wciąż aktualne. Przypominamy tylko niektóre najważniejsze i najpiękniejsze sformułowania, jakie zawdzięczamy św. Janowi Pawłowi II.

 

 Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie, "co jest w człowieku”. Tylko On to wie! (Inauguracja pontyfikatu 1978 r.)

Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! (Homilia
w Warszawie, 1979 r.)

Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia (Homilia w Gdańsku, 1987 r.)

Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała. ("Tryptyk Rzymski", 2003 r.)

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. (Papież do młodzieży zgromadzonej na Jasnej Górze, 1983 r.)

Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania. (List do młodych całego świata, 1985 r.)

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. (Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny. (Homilia, Sopot, 1999 r.)

"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca. (Homilia, Sopot, 1999 r.)

Potrzebna jest dziś nowa wyobraźnia miłosierdzia, której przejawem będzie nie tyle i nie tylko skuteczność pomocy, ale zdolność bycia bliźnim dla cierpiącego człowieka, solidaryzowania się z nim, tak aby gest pomocy nie był odczuwalny jako poniżająca jałmużna, ale jako świadectwo braterskiej wspólnoty dóbr. (List apostolski Novo millennio ineunte, 2001 r.)

Zachęcamy do bliższego poznania sylwetki Wielkiego Polaka. Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie 18 maja udostępni portal JP2online.pl – największą internetową bazę papieską zawierającą m. in. zdjęcia, teksty, dokumenty oraz nagrania video. Korzystanie
z niej będzie nieodpłatne, a większość materiałów będzie udostępniona na wolnej licencji.

Screenshot

bipp

rodo 1527252702

szkolapamieta2

100lat Niepodleglej 1 752x440

edziennik

dolacz do fb

TT

mont

zyw

hotel1

budow1

ekonoim

inf2

plakat 13 6

plakat 12 4

plakat 12 4 sezon 2 duży